החברה לפיתוח תוכניות לטיפוח רגשי וחברתי לילדים ובני נוער, צוותי חינוך והורים. באמצעות כלים מעולם NLP

המלצות

"המסע אל ההר" הינה תכנית המותאמת לילדי שנות האלפיים. בעולם הדיגיטאלי התלמידים יוצאים למסע שלאורכו הם מחזקים את הכישורים החברתיים והרגשיים ועד כמה זה נדרש בעולמנו. התלמידים מועצמים ופותחים את הלב למסע אהוב ומלא עוצמה. התלמידים מביעים את אהבתם והערכתם לתכנית בכך שנתנו ציון 100% בסקר שנערך בבית ספרנו. בתכנית "המסע" המילים כמו גבולות וקבלת סמכות אינן מילות גנאי אלא להיפך, ישנם כללים המעניקים לתלמידים כישורי התנהלות חברתיים. עירית ההוגה והמוציאה לפועל של התכנית, מדהימה בכישוריה וביכולתה להבין ולקרא את הצרכים של התלמידים על כל גווניהם. עירית מרחיבה את מעגלי עבודתה ומקנה את כישוריה ודרכה אל התלמידים לאנשים נוספים. יישר כוח! המסע, הינו דוגמא למופת לתכנית המומלצת לכל תלמיד. יישר כוח עירית אהובה!
עדנה שר שלום
סגנית מנהלת ביה"ס לפיד המ"ה
1. התכנית בהובלתך פועלת זו השנה השנייה בבית ספרנו.
2. אני מבקשת לציין כי אנו מאוד מרוצים מהתכנית.
3. התלמידים שזוכים להשתתף בתכנית מעידים על כך שהם חשים כי התכנית תורמת להם רבות לתחושת הביטחון העצמי שלהם ולתחושת המסוגלות.
4. גם אנו עדים לכך שתלמידים עם קושי משמעותי בכל הקשור לביטחון העצמי שלהם מתנהלים באופן המצביע על שיפור במדדים אלו ומשם גם שיפור בהישגים הלימודיים ובהתנהלות.
5. כאנשי חינוך כולנו מבינים את המשמעות העמוקה של הדבר.
6. מעבר למענה הרגשי העמוק שהתוכנית שלכם מספקת לתלמידינו, חשוב לי להדגיש שהשירות שלכם מצוין בכל ההיבטים.
7. אנו נשמח להמשיך לעבוד איתכם גם בשנים הבאות.
אנג'לה לובמן
מקיף ט' אשדוד
המסע אל ההר הוא מסע רגשי מאד ומעצים היוצר מיקוד שליטה פנימי וגם עוזר להתמודד עם כל אתגרי החיים. השנה התחלנו את התוכנית עם עירית ואנחנו נהנים מכל רגע בתוכנית. בחרנו להשקיע את כל התקציב של באים בטוב לתוכנית הזו, מכיוון ששמענו המון המלצות חמות עליה. בהתחלה הייתי עם יד על הלב עד כמה התוכנית תהיה לשביעות רצוננו, כי בחרתי בתוכנית אחת בלבד, אך היום אני כל כך שמחה שעשינו את הצעד ובחרנו להשקיע בתוכנית זו. המטרה של התוכנית הייתה העצמת תלמידים כי אנחנו בי"ס הישגי עם תלמידים במצב סוציואקונומי גבוה יחסית לאוכלוסייה בעיר רמלה ואנחנו מרגישים שזה נתן מענה גם לאוכלוסיית התלמידים שלנו . אנחנו לקראת סיום התוכנית והתלמידים מבקשים עוד סדנאות מרוב שהם נתרמים ונהנים מהתכנים שהם מתחברים לצד הרגשי והחברתי . אני כיועצת עם ניסיון רב של 19 שנים בתחום נהנית להיות נוכחת עם העברת התכנים שמועברים בצורה מקצועית, מעניינת וחוויתית שממש תורמים לחיים. מה שמיוחד שהעבודה נעשית בקבוצות קטנות והעבודה מאד מעמיקה עם התלמידים. העבודה גם נעשית בצורה הוליסטית עם מורים והורים וזה יוצר שלמות לתהליך . כל כך שמחה על הבחירה המדויקת לתלמידנו ואנחנו נשמח להמשיך שנה הבאה/
הדיל זבאנה מנצור
יועצת ביה"ס האורתודקסי רמלה
"המסע אל ההר", כשמו כן הוא – מסע מעניין וחוויתי, המלמד ומאפשר, דרך ההליכה בשביליו והמבט אל נופיו, להתמודד עם קשיים, אתגרים וקונפליקטים. המסע מפחית חרדות ומייצר שפה חדשה אצל הילדים. שפה זו עוזרת להימנע מתסכולים, מאפשרת שיח בין אישי ונותנת מענה רגשי עבור ילדים הזקוקים לכך ולא מקבלים מענה בשום מסגרת אחרת. אין ספק כי התכנית מעשירה ומעצימה את המשתתפים במפגשים השונים והיא בונה באופן מרשים פתיחות רגשית וכלים להתמודדות עם כל שהוזכר לעיל. העבודה בתכנית מתקיימת בקבוצות קטנות ומזכירה עבודה בסדנא. המשמעות כי מנחי ומנחות התוכנית יכולים ללמוד לעומק כל תלמיד/ה המגיעים אליהם ולהנחות אותם באופן יותר אישי. חברי הקבוצה לומדים לסמוך אחד על השני ונוצרת קירבה מיוחדת בינם לבין עצמם. בכל השנים שעבדנו עם התוכנית נוכחנו כי פעמים רבות נוצרת אחוות רעים במפגשים שמשרתת את אקלים בית החינוך לטובה. הילדים שמחים מאוד להגיע למפגשים ומחכים להם. חשוב לי להתייחס לפן המקצועי : התוכנית מאוד מסודרת ומובנית ועם זאת, כאשר עולה הצורך מתקיימת גמישות. בין אם עירית מנהלת התוכנית מגיעה בעצמה ובין אם מגיעים מדריכים שהוכשרו על ידה, ניכר כי כולם מומחים בתחומם. כלי ה- NLP מועברים במפגשים והילדים לומדים כיצד להשתמש בהם. זו תוספת מצוינת לארגז הכלים של הילדים. צוות התוכנית משתף פעולה עם צוות בית החינוך, מעלה דברים שמתרחשים במפגשים כאשר יש צורך ומציע פתרונות. עם תום המפגשים צוות בית החינוך מקבל סיכום הנוגע לכל ילד וילד. אני ממליצה על התוכנית ומאמינה כי כל בית חינוך שיבחר בה יזכה לתוספת מעניינת וחיזוק משמעותי.
שירית אהרוני
מנהלת ביה"ס לפיד המ"ה
תוכנית המסע אל ההר פועלת בבית הספר זו השנה השלישית, התוכנית עם עירית ואנשי צוותה מובילים את התלמידים למחוזות של ההעצמה לעבר האני הפנימי שלהם תוך נתינת קרקע יציבה וכלים מעשיים ליצירת ביטחון עצמי. אנחנו יודעים בוודאות שהתלמידים נמצאים בידיים טובות מקצועיות ואמינות. הישגי התוכנית ניכרו לאחר שנת הקורונה בה ראינו את הצורך האדיר בנתינת כלים להתמודדות רגשית. הצוות של עירית תמיד קשוב ובשיתוף פעולה מלא עם צוות בית הספר. תוכנית מומלצת ביותר להעצמה רגשית של תלמידים וצוות.
רן לובינסקי
מנהל ביה"ס לבונה בית אריה
גב' עירית משה זגרון , מעבירה את התכנית "המסע אל ההר" בבית ספר אופק בגבעת זאב במסגרת ההכלה והשתלבות המומלצת על ידי משרד החינוך ומוזמנת על ידו. עירית נפגשת באופן קבוע עם קבוצות התלמידים ועיקר המפגשים הינם שיח ופעילויות שעניינן כישורים חברתיים. התלמידים, ההורים והצוות החינוכי מעידים על השינויים בהתנהלותם של התלמידים. הם משתמשים במהלך הימים עם כלים ומיומנויות שרכשו תהליך ואף מעידים כי הדבר עזר להם. עירית מצויה בקשר רציף עם מחנכות הילדים והן עם ההורים, על מנת שהתוכנית תשפיע ככל הניתן על התלמידים. אנו שמחים על התקיימותה של התוכנית בבית הספר ורואים בה עזר רב לתלמידים שלוקחים בה חלק.
שרית דיין
מנהלת בית ספר אופק גבעת זאב
בשנה"ל תש"פ בית ספרנו אימץ את התוכנית הנ"ל במסגרת תוכניות ההכלה וההשתלבות במודל 6 קבוצות בשכבות הגיל ז'-ט' . בהערכה ובמעקב מתמיד לתוכנית יש השפעה חיובית והיא עונה על הצפיות ויעדי ביה"ס ויעדי ההכלה . מנחת התוכנית מתאפיינת באישיות מכילה , יוזמה מקצועיות ותקשורת אישית ובין אישית מיטבית שנותנת מענה לצרכי התלמידים וביה"ס . הנהלת התוכנית בקשר מתמיד עם ביה"ס על התקדמות התוכנית ועמידה ביעדי התוכנית , דאגה מתמדת ואכפתיות ונכונות לשיתוף פעולה מלא . ביה"ס בתוכנית העבודה שלו לשנה"ל תשפ"א יאמץ את התוכנית שנית במסגרת תוכניות ההכלה . מאחלים הצלחה ועשייה פורייה !
נאשד בדיר
מנהל ביה"ס וצוות ההכלה ביה"ס איבן סינא כפר קאסם
מדובר בתוכנית בעלת מסרים מקצועיים ורגשיים המותאמת בצורה מדוברת ורלוונטית לתקופת גיל ההתבגרות ולתקופה הקשה שעברנו השנה. הליווי הצמוד, הרגישות לצרכי הקבוצה , המסרים שעברו נערכו בצורה מקצועית, מקרבת ומעצימה בהחלט ממליץ על התוכנית
איתי דולב
רכז שכבה ז' ביה"ס הרטוב צרעה